top of page

Marta, 8 lat i Marek, 6 lat

Marta ma 8 lat i jest bardzo chętna do pomocy. Uwielbia pomagać dorosłym w codziennych czynnościach oraz opiekować się młodszymi dziećmi. Szuka uważnego, wrażliwego i czułego dorosłego, który będzie jej towarzyszył w życiu. Marta potrzebuje kontaktu zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi, ponieważ jest bardzo towarzyska i ciekawa świata.


Obecnie interesuje się markami samochodów, a poza tym uwielbia śpiewać, układać puzzle i klocki. Jest bardzo sprawna fizycznie i lubi bawić się zarówno sama, jak i z innymi dziećmi. Ma słabość do kolorowych ubrań, które dodają jej energii i radości.


Marta jest zdrowa i chodzi do przedszkola. Ma odroczony obowiązek szkolny z powodu lekkiej niepełnosprawności intelektualnej, dlatego warto zastanowić się nad poszukaniem szkoły podstawowej z klasami integracyjnymi. Ze względu na zaniedbania, jakich doświadczyła będąc pod opieką matki, Marta uczestniczy w regularnej terapii indywidualnej.


Marek jest pełnym energii i ciekawym świata 6 latkiem. Uwielbia grać w piłkę nożną i chętnie chodzi na mecze. Jest bardzo sprawny fizycznie – jeździ na rowerze, hulajnodze i rolkach, a w wolnych chwilach z zapałem ogląda swoje ulubione filmy, takie jak „Psi Patrol”, „Santiago z mórz”.


Marek ma dobrą koncentrację uwagi i lubi tworzyć różne konstrukcje z klocków. Potrzebuje jednak motywacji i wsparcia – cieszy się, gdy ktoś zauważy jego starania i obieca mu nagrodę za wysiłek.


Niestety rodzeństwo mimo uregulowanej sytuacji prawnej dotychczas nie poznało nikogo, kto miał by gotowość zostać dla nich mamą i tatą. Marta i Marek najbardziej potrzebuj akceptacji i zrozumienia ich trudnej historii życia. Potrzebują rodziny na zawsze, która będzie im towarzyszyła w odkrywaniu świata, z cierpliwością i spokojem. Wspierała i pokazywała im, że są ważne, a ich pomysły i pasje mają znaczenie.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną na zawsze dla Marty i Marka

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page