top of page

Aleksander, 2 lata

Aleksander jest pełnym radości i energii 2 latkiem. Jest bardzo pogodny, kontaktowy i uwielbia towarzystwo innych ludzi. Chętnie bawi się z rówieśnikami. Lubi się przytulać i jest spragniony uwagi dorosłego.


Aleksander jest ciekawy świata i uwielbia ruch. Kopanie piłki i jazda na hulajnodze to jego ulubione zajęcia. Mimo, że urodził się jako wcześniak i wymagał opieki wielu specjalistów – okulisty, laryngologa, neurologa i alergologa – dziś radzi sobie świetnie i robi ogromne postępy we wszystkich aspektach swojego rozwoju.


Aleksander szybko zaaklimatyzował się w żłobku i bez problemu rozstaje się z ciocią na czas zajęć. Dobrze funkcjonuje w grupie, jest towarzyski i łatwo przystosowuje się do nowych sytuacji. Obecnie jest w trakcie treningu czystości, co jest ważnym krokiem w jego rozwoju.


Historia Aleksandra nie była łatwa. Po urodzeniu, z powodu wcześniactwa, musiał zostać w szpitalu, a potem trafił do Ośrodka Preadopcyjnego. Od 1,5 roku przebywa w Placówce opiekuńczo-wychowawczej. Jego matka odwiedza go regularnie, a starszy brat pojawia się sporadycznie.


Aleksander potrzebuje opieki jednego lub dwojga dorosłych, którzy zapewnią mu stabilność, miłość i wsparcie oraz będą mieli gotowość by kontynuować wdrożone do tej pory działania terapeutyczne i specjalistyczne leczenie by wspierać go w dalszym rozwoju.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną zastępczą Aleksandra

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page