top of page

Bartek, 4 lata

Bartek to czteroletni chłopiec, który zaraża swoją energią i radością. Uwielbia muzykę – kiedy tylko usłyszy jej dźwięki, zaczyna podrygiwać w rytm, co sprawia mu ogromną frajdę. Jest bardzo towarzyski i ma silną potrzebę bliskości z opiekunem.


Bartek ma Zespół Downa i przeszedł operację serca w lipcu 2020 roku, która skorygowała wrodzoną wadę serca. Jest pod opieką wielu specjalistów z różnych poradni – kardiologicznej, audiologicznej, okulistycznej i neurologicznej. Ma orzeczenie o niepełnosprawności oraz opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Chodzi do przedszkola specjalnego, gdzie uczestniczy w różnych zajęciach, takich jak rewalidacja, muzykoterapia, logopedia, neurologopedia, rehabilitacja, terapia pedagogiczna i integracja sensoryczna. Te zajęcia są dla niego bardzo ważne i potrzebuje ich kontynuacji, aby mógł dalej się rozwijać.


Bartek przeżył wiele zmian w swoim krótkim życiu, w tym częste zmiany miejsca zamieszkania i zaniedbania opiekuńczo-wychowawcze. Z tego powodu został umieszczony w placówce opiekuńczej.


Bartek potrzebuje rodziny gotowej nadal wspierać jego rozwój. Najlepiej z doświadczeniem opieki nad dzieckiem z Zespołem Downa.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną zastępczą Bartka

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page