top of page

Dawid, 4 lata

Dawid ma tylko 4 lata a doświadczył już tak wiele. Z powodu przemocy i zaniedbań rodziców musiał opuścić swój dom. Jego mama może się z nim spotykać 2 razy w tygodniu, jednak często odwołuje spotkania. Od maja ma również możliwość codziennych wizyt na placu zabaw, jeśli pogoda na to pozwala ale nie korzysta z tej możliwości zbyt często.


Ze względu na opóźnienie rozwoju mowy, Dawid jest pod opieką Poradni Audiologiczno-Foniatrycznej, gdzie czeka na badanie ABR we śnie fizjologicznym. Jest również zapisany do Poradni Neurologicznej i uczestniczy w diagnozach neurologopedycznej oraz psychologiczno-pedagogicznej.


Bierze udział w zajęciach neurologopedycznych i pedagogicznych, które są konieczne do kontynuacji. Potrzebuje wsparcia w rozwoju mowy, co obejmuje regularne zajęcia z neurologopedą, ponieważ aktualnie wypowiada tylko kilka słów.


Dawid ma ogromną potrzebę bliskości z osobami dorosłymi, lubi się przytulać i spędzać czas z ciociami. Niezwykle skrupulatnie wykonuje powierzone zadania, lubi mieć wokół siebie porządek. Bardzo chętnie układa puzzle oraz układanki, szybko się uczy nowych rzeczy i wiele potrafi zrozumieć.


Dawid potrzebuje ciepłej i troskliwej rodziny, która zobaczy w nim dziecko z ogromnym potencjałem. Rodziny, która będzie miała gotowość by kontynuować wdrożone do tej pory działania terapeutyczne i specjalistyczne leczenie by wspierać go w dalszym rozwoju.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną zastępczą Dawida

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page