top of page

Filip, 2 lata

Filip ma 2 latka i bardzo stara się być samodzielny, lubi się bawić i sam potrafi sobie zorganizować ciekawe zajęcia, na których pięknie się koncentruje. Jest radosnym, otwartym na kontakt z innymi małym chłopcem.

 

Filip nie ma poważnych problemów zdrowotnych, dobrze się rozwija, jednak z uwagi na wcześniejsze warunki życia zalecana jest kontynuacja kontrolnych wizyt u specjalistów w zakresie zarówno zdrowia jak i wspomagania rozwoju.

 

Historia Filipa jest niezwykła. Przed umieszczeniem w placówce opiekuńczej mieszkał na ogródkach działkowych razem z matką i babcią. Babcia nadal go odwiedza, mama już nie.

 

Przyszły opiekun Filipa będzie miał okazję towarzyszyć temu małemu chłopczykowi każdego dnia, w  zdobywaniu i rozwijaniu kolejnych umiejętności, od najdrobniejszych rzeczy, aż po bardzo poważne takie jak przedstawienie w przedszkolu i pierwsza jazda na rowerze. W prawdziwym domu wśród ludzi, którzy dadzą mu poczucie bezpieczeństwa, wsparcie i po prostu zwykłą codzienność Filip ma szansę stawić czoło wszystkim wyzwaniom i wyrosnąć na wspaniałego, samodzielnego człowieka.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną zastępczą Filipa

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page