top of page

Gustaw, 7 lat

Gustaw to 7 letni chłopiec, którego energia i radość życia są równie wielkie, co jego potrzeba ciągłej uwagi. Nadpobudliwość i nadruchliwość czasem prowadzą go do podejmowania ryzykownych działań. Pomimo trudności, Gustaw odnajduje spokój i radość w prostych rzeczach życia. Uwielbia spacery oraz jazdę na rowerze, te chwile, kiedy może poczuć wiatr we włosach i słońce na twarzy.


Brak adekwatnego rozpoznawania potrzeb Gustawa w domu rodzinnym doprowadził do zaniedbań zarówno w sferze medycznej, jak i rozwojowej. Gustaw zmaga się z epilepsją, co wymaga stałego leczenia i opieki specjalistycznych poradni. Jego edukacja i wsparcie rozwojowe muszą być dostosowane do jego indywidualnych potrzeb, co obejmuje kształcenie specjalne, reedukację oraz różnorodne formy terapii, takie jak logopedia czy rehabilitacja.


Rodzice Gustawa starają się regularnie utrzymywać z nim kontakt, odwiedzają go, ale nie mogą się nim zajmować na stałe. Chłopiec ma rodzeństwo, które również jest objęte opieką zastępczą.


Dobrze byłoby gdyby rodzina zastępcza dla Gustawa posiadała doświadczenie w opiece nad dziećmi ze szczególnymi potrzebami. W związku z jego charakterem i potrzebami, najlepiej gdyby mógłby to być dom gdzie jest zmniejszona liczba bodźców, gdzie panuje spokój i rutyna. Spokojniejsze i bardziej skoncentrowane na nim środowisko pozwoli Gustawowi rozwijać się w zdrowy i zrównoważony sposób.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną Gustawa

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page