top of page

Joasia, 7 lat

Pogodne usposobienie Asi, siedmioletniej dziewczynki, jej otwarty charakter i ciekawość świata sprawiają, że przeciwności jakie pokonuje każdego dnia wydają się mniejsze. Mimo że czasami boryka się z trudnościami w radzeniu sobie z emocjami i potrzebuje więcej uwagi, jej łatwość w komunikacji, wyrażaniu siebie i chęć interakcji z innymi przyciągają i zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Lubi się bawić, rysować, robi piękne prace plastyczne.


Dziewczynka ma zdiagnozowany zespół FAS, wodogłowie, opóźniony rozwój psychoruchowy, w związku z czym potrzebuje stałego wsparcia specjalistycznych poradni, rehabilitacji, terapii logopedycznej, a także kształcenia specjalnego, które wspierają jej rozwój.


Dziewczynka od urodzenia przebywa w placówce, jej rodzice nie odwiedzają jej. Ma liczne rodzeństwo, które również nie przebywa pod opieką rodziców.


Dobrze byłoby gdyby przyszli opiekunowie Joasi mieli doświadczenie w opiece nad dziećmi ze specjalnymi potrzebami, może być to para lub osoba samotna. Joasia potrzebuje rodziny, która zrozumie jej potrzeby, zaakceptuje wszystkie emocje i doceni jej ogromny potencjał i talent.

Dziewczynka jest bardzo towarzyska dlatego w domu pełnym dzieci i zwierząt odnajdzie się doskonale.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną zastępczą Joasi

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page