top of page

Mateusz, 6 lat i Mikołaj, 5 lat

Mateusz to energiczny, pogodny i komunikatywny 6 latek. Z łatwością odnajduje się w grupie rówieśników, a także potrafi budować pozytywne relacje z dorosłymi.


Pasją Mateusza jest piłka nożna, w którą gra z zaangażowaniem w klubie piłkarskim. Regularne treningi nie tylko pomagają mu w rozwijaniu umiejętności sportowych, ale także uczą pracy zespołowej.


Mateusz z łatwością przyswaja nową wiedzę i nie ma problemów z bieżącym materiałem szkolnym. Od września 2024 roku rozpocznie naukę w klasie pierwszej, co stanowi dla niego kolejny krok w jego edukacyjnej podróży.


Pomimo trudnych doświadczeń, takich jak umieszczenie w Domu Dziecka w wieku 4 lat, rozdzielenie z częścią rodzeństwa oraz zmiany w życiu rodzinnym, chłopiec rozwija się prawidłowo.


Mikołaj ma 5 lat i jest pełnym energii, pogodnym chłopcem, który z łatwością zjednuje sobie ludzi. W grupie rówieśników czuje się świetnie, a jego komunikatywność sprawia, że szybko nawiązuje znajomości z dorosłymi.


Jest bardzo samodzielny, co widać w jego codziennych zabawach. Uwielbia bawić się autami i budować konstrukcje z klocków. Na świeżym powietrzu Mikołaj najbardziej cieszy się jazdą na hulajnodze i grą w piłkę.


Mikołaj jest zdrowym dzieckiem, nie choruje przewlekle i nie potrzebuje stałego przyjmowania leków. Chodzi do przedszkola, a od września zacznie naukę w zerówce. Lubi zajęcia przedszkolne, chociaż czasem potrzebuje trochę więcej czasu, aby skupić się na zadaniu. Jest w trakcie diagnozy z powodu pewnych trudności rozwojowych i uczestniczy w terapii logopedycznej, co pomaga mu w rozwoju.


Mateusz i Mikołaj potrzebują stabilizacji, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Najlepiej funkcjonują w środowisku z jasnymi zasadami. Potrzebują by dorośli poświęcali im dużo czasu i uwagi. Chłopcy utrzymują stały kontakt z rodzicami i rodzeństwem dlatego najlepiej by ich rodzina zastępcza była z Warszawy lub najbliższych okolic.


Jeżeli chciałbyś zostać rodziną zastępczą Mateusza i Mikołaja

Skontaktuj się z nami

e-mail: rodzinazastepcza@wcpr.pl

tel. 885 466 430

bottom of page